Componenta Consiliu

Consiliul Local Valenii de Munte, autoritate administrativa autonoma deliberativa, este compus din 17 de consilieri alesi in conditiile legii pe o perioada de 4 ani. Consiliul Local se intruneste lunar in sedinte ordinare si, ori de cate ori este nevoie, in sedinte extraordinare. In intervalul dintre sedinte, Consiliul isi desfasoara activitatea prin comisiile de specialitate, care propun, prin rapoarte, admiterea sau respingerea proiectelor de hotarari sau a altor acte.

COMPONETA CONSILIUL LOCAL 2020-2024

ANDREESCU DUMITRU  
 
Profesia: INGINER  
Apartenenta politica: P.N.L.  
   
CALINOIU DRAGOS  
 
Profesia: ADMINISTRATOR  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   
COSTACHE IRINEL-AUGUSTIN  
 
Profesia: SPECIALIST MEDIU  
Apartenenta politica: PRAHOVA IN ACTIUNE  
   
DIACONESCU DAN  
   
Profesia: INGINER  
Apartenenta politica: PRAHOVA IN ACTIUNE  
   
FLOREA GHEORGHE GABRIEL  
   
Profesia: JURIST  
Apartenenta politica: PRO ROMANIA  
   
GAJMAN DORU  
 
Profesia: MEDIC  
Apartenenta politica: INDEPENDENT  
   
MANTA ADRIAN  
 
Profesia: INGINER  
Apartenenta politica: P.N.L.  
   
MARES LILIANA  
 
Profesia: PROFESOR  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   
MOLDOVEANU IULIANA  
 
Profesia: ASISTENT MEDICAL  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   
OPREA CONSTANTIN  
 
Profesia: CONTABIL  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   
OPREA DANIEL  
 
Profesia: INGINER  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   
OTELEA BOGDAN-ANDREI  
 
Profesia: INGINER  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   
PAVEL CRISTINA  
   
Profesia: ECONOMIST  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   
PISCAN ION -DANIEL  
 
Profesia: ADMINISTRATOR  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   
PUSCASU GHEORGHE ADRIAN  
 
Profesia: INGINER  
Apartenenta politica: P.N.L.  
   
ROTARU DANIEL  
 
Profesia: TEHNICIAN PROTECTIA MEDIULUI  
Apartenenta politica: PRAHOVA IN ACTIUNE  
   
TABARA LUCIAN MARIUS  
   
Profesia: MEDIC VETERINAR  
Apartenenta politica: P.S.D.  
   

COMISIILE DE SPECIALITATE CONSILIUL LOCAL 2020-2024

A. Comisia pentru activitati economico financiare si agricultura
   
1. Oprea Constantin - PRESEDINTE
2. Oprea Daniel - MEMBRU
3. Piscan Ion - Daniel - MEMBRU
4. Andreescu Dumitru - MEMBRU
5. Rotaru Daniel - MEMBRU
   
B. Comisia pentru amenajarea teritoriului si urbanism, protectia mediului si turism
   
1. Pavel Cristina - PRESEDINTE
2. Otelea Bogdan Andrei - MEMBRU
3. Calinoiu Dragos - MEMBRU
4. Manta Adrian - MEMBRU
5. Diaconescu Dan - MEMBRU
   
C. Comisia pentru activitati socio culturale, culte, invatamant, sanatate si familie, protectie copii, tineret si sport
   
1. Mares Liliana - PRESEDINTE
2. Moldoveanu Iuliana - MEMBRU
3. Tabara Marius Lucian - MEMBRU
4. Puscasu Gheorghe Adrian - MEMBRU
5. Gajman Doru - MEMBRU
   
D. Comisia pentru probleme juridice si disciplina, munca si protectie sociala  
   
1. Otelea Bogdan Andrei - PRESEDINTE
2. Calinoiu Dragos - MEMBRU
3. Oprea Constantin - MEMBRU
4. Florea Gheorghe Gabriel - MEMBRU
5. Costache Irinel Augustin - MEMBRU